Partneři

Pražská kancelář Heinrich-Böll-Stiftung (HBS)

Je součástí zeleného politického hnutí, které vzniklo a rozvíjí se celosvětově jako reakce na tradiční politiky socialismu, liberalismu a konzervatismu. Hlavními pilíři HBS jsou ekologie a udržitelnost, demokracie a lidská práva, sebeurčení a spravedlnost. HBS je zeleným think­tankem a mezinárodní politickou sítí.

Green European Foundation

Green European Foundation (GEF) je politická nadace na evropské úrovni. Proto je propojená s dalšími evropskými zelenými aktéry, mezi které patří Evropská strana zelených a Skupina zelených v Evropském parlamentu, zároveň je na nich však nezávislá. GEF se snaží povzbudit evropské občany k účasti v evropských politických diskusích a pomáhat tak navazovat silnější, více participativní evropskou demokracii. Hlavním zdrojem financování GEF je Evropský parlament.

Česko­-německý fond budoucnosti

Česko-­německý fond budoucnosti pomáhá stavět mosty mezi Čechy a Němci. Cíleně podporuje projekty, které svádějí dohromady lidi obou zemí, které umožňují a prohlubují pohledy do jejich světů, do společné kultury a dějin. Od roku 1998 poskytl Fond budoucnosti dohromady přibližně 48 milionů eur na zhruba 8 500 projektů.

Nadace Karla Janečka

Cílem Nadace Karla Janečka je najít a podpořit hvězdné projekty, jejichž cesta k uplatnění by byla složitá nebo dokonce znemožněna. Mohou pak zářit a stát se jasným bodem nejen na evropském, ale i světovém nebi.

Individuální dárci

V neposlední řadě bychom rádi poděkovali za podporu Silke Horákové, Martinu Ducháčkovi, Petru Nevickému, Kai Schillingovi, Janu Bartovi a Václavu Strnadovi.